Визначення заповіту недійсним

На сьогодні трапляються випадки, коли після смерті близької Вам людини, виявляється, що померлий шляхом складення заповіту вирішив передати все майно або ж його частину іншій особі. Не завжди таке рішення здається справедливим, особливо якщо особи за життя мали не дуже приязні стосунки. За життя особа має право скласти заповіт, в якому вона розпорядиться своїм майном, на випадок смерті та призначити спадкоємця будь-яку особу, незалежно від того чи існують родинні зв’язки. Заповідач може також без зазначення причин позбавити права на спадкування будь-яку особу з-поміж спадкоємців за законом, окрім, осіб, які мають право на обов’язкову частку у спадщині.
Цивільний Кодекс України зазначає, що право на спадкування мають особи, визначені у заповіті. У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі не охоплення заповітом усієї спадщини спадкування відбувається за законом. Отож, із вказаного вище стає зрозуміло, що в Україні діє пріоритет спадкування за заповітом над спадкуванням за законом.

Отож, підстав для визнання заповіту не дійсним є декілька. Недійсним можна вважати заповіт, складений особою, яка не мала на це права, а також заповіт, складений з порушенням вимог щодо форми та посвідчення.

Також недійсним можна визнати заповіт, якщо в судовому порядку довести, що волевиявлення заповідача не було вільним і не відповідало його волі. Тобто, це можуть бути ситуації, якщо заповіт складено, коли особа не усвідомлювала значення своїх дій або не могла керувати ними. Бувають випадки, коли заповіт складено особою проти її справжньої волі внаслідок застосування до неї фізичного чи психічного тиску з боку іншої особи, що також є підставою для визнання заповіту не дійсним.

Потрібно також зауважити, що визнаний недійсним може як і весь заповіт, так і його частина.

Такі справи вирішувати самостійно досить складно, адже можуть бути нюанси з якими Вам допоможе адвокат. Адвокат в Броварах ФІЛІПОВА О.В. допоможе Вам вирішити справу швидко та професіонально, адже має досвід розв’язання таких питань.

Робота адвоката в Броварах Філіпової О.В. базується наступним чином:

•        проведення консультації, за результатами якої проводиться правовий аналіз ситуації та наявних документів.
•        Підготовка плану роботи, де будуть вказані терміни та вартість роботи;
•        Обговорення плану та підписання договору про надання правової юридичної допомоги;
•        Захист інтересів клієнта на всіх етапах вирішення справи.

Вартість послуг встановлюється індивідуально, враховуючи всі робочі моменти.

Записатись на консультацію