Розірвання шлюбу. Один із подружжя помер

Розірвання шлюбу Київ, Бровари. Один із подружжя помер

 

Адвокат Філіпова Оксана Вікторівна


+38 067 509 77 14

Вартість консультації від 500 грн
Київська область м. Бровари,  вул. Героїв України, 16, офіс 36


Шлюб може бути припинений внаслідок смерті одного з подружжя (або визнання померлим в судовому порядку). При цьому реєструвати припинення шлюбу в органах ДРАЦСу не потрібно, реєстрації підлягає лише сам факт смерті. При вступі у повторний шлюб удові (удівцю) необхідно пред'явити свідоцтво про смерть попереднього шлюбного партнера.
Примирення подружжя і скасування процесу розлучення

Розглядаючи справу про розлучення, суд вживає заходів для примирення подружжя, якщо це не суперечить моральним засадам суспільства. Сімейний кодекс України не містить переліку таких заходів, але в п. 5 ст. 191 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що суд може зупинити розгляд справи про розірвання шлюбу і призначити подружжю строк для примирення (не більше шести місяців).

Після цього суд з'ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини розлучення, бере до уваги наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда, а також інші істотні обставини, які можуть перешкоджати розірванню шлюбу.

Якщо подружжя вирішило зберегти шлюб, то той з подружжя, хто подавав позовну заяву до суду, повинен до початку засідання подати до канцелярії заяву про відмову від позову або про залишення позову без розгляду. Також можна під час судового засідання заявити усно про відмову розлучатися - цього достатньо. В такому випадку суд закриває провадження у зв'язку з відмовою від позовних вимог позивача.

Якщо подружжя написали спільну заяву про розірвання шлюбу в ДРАЦС, вони можуть відкликати цю заяву або просто не прийти в призначений день для реєстрації розлучення.



Просто заповніть форму нижче

і наш фахівець зв'яжеться з Вами і відповість на всі ваші запитання.


 

Записатись на консультацію